Нам выпала шчасце тут вучыцца…

Выхаваўчая гадзіна “Нам выпала шчасце тут вучыцца…” стала лагічным працягам выхаваўчых мерапрыемстваў, прыўрочаных Дню ведаў. Менавіта пад такой назвай наведвальнікі аб’яднання па цікавасцях “Старонкі гісторыі” арганізавалі і правялі для навучэнцаў групы 115 “М” займальна-пазнавальную праграму.

Вандруючы па экспазіцыі музея, навучэнцы рыхтавалі для аднагрупнікаў цікавыя пытанні і загадкі, адказы на якія пашыралі веды па гісторыі ўстановы адукацыі, дзе яны правучыліся цэлы год, і без якой паспелі засумаваць за канікулы. Нечаканым сюрпрызам стала насценная газета “З новым навучальным годам”, створаная 50 гадоў таму — у далёкім 1968 годзе. Другакурснікі пазнаёміліся з цікавасцямі і планамі ранейшых студэнтаў, параўналі іх са сваімі, а таксама акрэслілі тэматыку сустрэч у музеі гісторыі ўстановы адукацыі на 2018/2019 навучальны год.